Radyatör Temizleme

Kullanma süresine, kullandığınız tesisat suyunuzun özelliklerine, kombinizin özelliklerine göre, ısıtma sisteminizde zaman içerisinde, kir, tortu, kireç ve paslar çamurlaşmaya neden olur. Bu çamurlaşma kombi ısıtma sisteminize bağlı bulunan kalorifer, radyatör ve peteklerinizde iyi ısı alamamaya sebep olur.

Radyatörler içerisinde ısının homojen dağılamaması, özellikle petek diplerinde oluşan tortulaşma nedeni ile alt tarafların ısınmaması hatta bazı peteklerin hiç ısınmaması durumları gözükür.

Yerden ısıtma sistemlerinde çamurlaşma ve tortulaşma nedeni ile tıkalı boruların geçtiği alanlarda ısınmama sorunları.

Tesisat ve radyatörlerde oluşan kirliliğin kombiye taşınması sonucunda, pompa ve eşanjör problemleri.

Kireç ve tıkanma nedeni ile eşanjörün istenilen sıcak suyu üretememesi.
Kirlilik nedeni ile, kombinin 1-2 dakika içinde yüksek dereceye ulaşıp kendini kapatması sonucu sirkülasyonun yapılamaması.

Sistemin çürümesi, yerden ısıtma borularında çatlakların oluşması.

Sonuç : Yüksek enerji maliyeti, onarım masrafları ve yetersiz ısınma.

Çözüm : Radyatör temizlik için önce ısıtma sisteminin, hiçbir metale zarar vermeyen, ALMANYA dan ithal edilen gerek tesisat gerek kalorifer gerekse kombinize zarar vermeyen özel kimyasallar ile temizleme yapıyoruz

Sonuç : Sistemin gerekli performansına ulaşması, çalışma ömrünün uzaması ve yakıt tasarrufu.

İyi bir temizlik yaklaşık 24 saat sürmekte olup petek temizleme esnasında kalorifer sisteminiz her hangi bir zarar görmemektedir

Radyatör Temizliği ve Bakımı

Yerden ısıtma sistemleri her yıl kış aylarına girmeden temizlenmelidir. Yerden ısıtma sistemindeki borularda çamurlaşma meydana geldiği için bu tür sistemlerde borularda ısı alışverişini ve suyun akışını zorlaştıracak derecede kireçlenme ve tortular oluşur. Bu tür sistemlerin temizliğini özel ekibimiz ve bu işe özel makinalar ve kimyasallar ile temizliyoruz.

Radyatör Temizleme Nasıl Yapılır?

İyi bir temizlik işlemi yaklaşık 24 saat sürer. Bu süre içerisinde yapılan işlemler öncelikle tesisatın içerisi temiz su ile yıkanır. Bu yıkama işlemi makine yardımı ile yapılmaktadır. Yıkamanın ardından bu çamurlaşma ve tortuların tesisat borularının içinden tamamen atılır.

Yerden ısıtma sistemlerindeki aşırı çamurlaşmayı  temizliyoruz. Her odaya ayrı ayrı giden boruları tek tek temizliyoruz.

Zaman içerisinde radyatör tıkanır. Bu durum yeterli derecede ısınamamanıza neden olur. Yüksek ısı elde etmek 2-3 senede bir radyatör temizliği (bakımı) yapılmalıdır.